ΑθλητισμόςΑρχείο

Μπορεί να σωθεί το Κιβέρι

Μάχη για την παραμονή δίνει το Κιβέρι με τη βοήθεια και του κόσμου του που γέμισε το γήπεδο στο χθεσινό ματς με τη Δόξα Μανωλάδας, το οποίο ήταν νικηφόρο για την αργολική ομάδα.

Ο Ερμής Κιβερίου κέρδισε με 3-1 και συνεχίζει βάσιμα να ελπίζει για παραμονή στην κατηγορία. Ο Ερμής άνοιξε το σκορ μόλις στο ένατο λεπτό με κεφαλιά του Μπιτζή έπειτα από χτύπημα κόρνερ.

Αν και ισοφαρίστηκε μετά από 10 λεπτά, δεν πτοήθηκε και με δύο γκολ πριν κλείσει το ημίχρονο (Μπιτζής και Σελλής), εξασφάλισε τη νίκη, με τελικό σκορ 3-1.

Συνθέσεις:

ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ: Κοζιώτης, Ζίου, Μαρίνης, Κάπλατζης, Σελλής, Ισούφη, Καλυβόπουλος, Καλογιάννης, Μπιτζής (66’ Σβίγγος), Κακάβας (85’ Φίλης), Κέλλη (74’ Βαρβουλέτος).

ΔΟΞΑ ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ: Δούρος, Αγουρίδης, Μπίζος, Αδαμόπουλος, Παπαδόπουλος, Σωτηρόπουλος, Νικολόπουλος, Βατσής, Μελετίδης (82’ Κοτσόκολος), Αργυρόπουλος, Πλαστουργός (46’ Γούρμος).