Με νίκη ξεκίνησε ο Παναργειακός

Χαρακτήρα έδειξε ο Παναργειακός στο πρώτο του παιχνίδι για τον 3ο Όμιλο της Γ Εθνικής, όπου αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-1 με γκολ του Νικολόπουλου στο 43′, ανέτρεψε το σκορ στο Β’ ημίχρονο με τα γκολ των Γκίνο και Νικλητσιώτη στο 47′ και 49′ αντίστοιχα. Η φιλοξενούμενη ομάδα έπαιζε από το 38′ με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Παναγόπουλου. Βελτιωμένη η ομάδα στο δεύτερο ημίχρονο και πολύ σωστές οι αλλαγές του Δουβίκα.

Αντίστοιχα η ανανεωμένη Ένωση Ερμιονίδας έμεινε στο 1-1, εκτός έδρας, με αντίπαλο τη νεοφώτιστη και φιλόδοξη Σπάρτη, ισοφαρίζοντας το εις βάρος της σκορ στο 93′.

Την επόμενη αγωνιστική ο Παναργειακός ταξιδεύει στα Μέγαρα για να παίξει με τον τοπικό Βύζαντα και η Ερμιονίδα φιλοξενείται στη Βάρδα από τον σημερινό αντίπαλο του Παναργειακού.