Πως κέρδισε η Μανωλάδα τον Παναργειακό (Web TV)

Η ήττα του Παναργειακού από την Μανωλάδα, έφερε την ομάδα από την Ηλεία στην δεύτερη θέση, ενώ οι «Λύκοι» θα πρέπει τώρα να περιμένουν το αποτέλεσμα του αγώνα του Κανάρη Χίου με την Σπάρτη για να δουν αν θα παραμείνουν στην πρώτη θέση, ισόβαθμοι με την Λακωνική ομάδα.

Ο Βατσής στο 50′ πέτυχε το πρώτο γκολ για την Δόξα και τρία λεπτά μετά ο Γκάμπριτς με αυτογκόλ έκανε το 2-0. Μετά άρχισε το κηνυγητό από την ομάδα του Άργους, που κατάφερε να μειώσει στο 74′ με τον Τσόφλιο που είχε μπει ως αλλαγή στη θέση του τραυματία Νικλητσιώτη. Ο ίδιος παίχτης έχασε πέναλτι και την ευκαιρία να ισοφαρίσει σε 2-2 στο 84′, αλλά ο τερματοφύλακας της Μανωλάδας Καλλιακμάνης απέκρουσε το χτύπημα από την άσπρη βούλα. Το τελικό 3-1 πέτυχε ο Γούρμος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι λίγα λεπτά αργότερα, έπειτα από ανατροπή του Γεωργίου.