Έκπληξη μεγατόνων! Η Κοιλάδα πέταξε τον Παναργειακό εκτός κυπέλλου!

Αποκλείστηκε ο Παναργειακός από την προημιτελική φάση του κυπέλλου με την Κορωνίς Κοιλάδας να κερδίζει στα πέναλτι 5-4 και να περνά στην επόμενη φάση του θεσμού.

Η Κοιλάδα πέταξε τον Παναργειακό εκτός κυπέλλου

Παρότι τις δύο ομάδες τις χωρίζει μία κατηγορία, αφού η Κοιλάδα παίζει στο τοπικό ενώ οι «Λύκοι» στη Γ’ Εθνική, οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που κατάφεραν να αιφνιδιάσουν με γκολ του Σχοινά μόλις στο 7ο λεπτό. Οι παίχτες του Παναργειακού αντέδρασαν και πριν κλείσει το ημίχρονο το σκορ ήταν ισόπαλο, με το γκολ του Καλογεράκη στο 35′. Το σκορ δεν άλλαξε μέχρι το τέλος και έτσι οι δύο ομάδες πήγαν στην παράταση, με το ματς να κρίνεται τελικά στην ρώσικη ρουλέτα των πέναλτι, όπου οι παίχτες της Κοιλάδας αποδείχθηκαν πιο ψύχραιμοι.

ΠΡΟΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΚΥΠΕΛΛΟΥ
(1η φάση)
  Αγώνας Γήπεδο Ημ/νία Αποτέλεσμα
21. ΚΟΡΩΝΙΣ ΚΟΙΛΑΔΑΣ – ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (ΝΙΚΗΤΗΣ Α3) ΚΟΙΛΑΔΑΣ 29/11/17 1-1 (πεν: 5-4)