Τεσσάρα της Λέρνας στον ΠΑΟΚ

Με τέσσερα γκολ φιλοδώρησε η Ένωση Λέρνας τον ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου στο κατ’ ευφημισμόν ντέρμπι της 23ης Αγωνιστικής, όπως τελικά αποδείχθηκε. Με εύκολες νίκες συνέχισαν επίσης η Κοιλάδα και ο Αργοναύτης.

Τα αποτελέσματα στα Τοπικά της Αργολίδας:

Α1 Κατηγορία
(23η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Αποτέλεσμα
1. ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΕΠΑΝΙΑΚΟΣ – ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ ΔΡΕΠΑΝΟΥ 3-0
2. ΕΝΩΣΗ ΛΕΡΝΑΣ – ΠΑΟΚ ΚΟΥΤΣΟΠΟΔΙΟΥ ΛΕΡΝΑΣ 4-0
3. ΑΡΙΣΤΕΙΩΝΑΣ – ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ ΛΥΓΟΥΡΙΟΥ 1-0
4. ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ – ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΠΟΡΟΥ ΓΑΛΑΤΑ 2-1
5. ΚΟΡΩΝΙΣ ΚΟΙΛΑΔΑΣ – ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΔΙΔΥΜΩΝ ΚΟΙΛΑΔΑΣ 3-0
6. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΝΑΡΙΤΙΟΥ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΣΠΕΤΣΕΣ ΠΑΝΑΡΙΤΙΟΥ 4-1
7. ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ – ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ Ν.ΚΙΟΥ 5-0
Α2 Κατηγορία 1ος Όμιλος
(18η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Αποτέλεσμα
8. ΘΗΣΕΑΣ – ΥΔΡΑ ΓΑΛΑΤΑ 1-1
9. ΠΟΡΟΣ – Α.Γ.Ο.Ν. Κ.Ε. ΠΟΡΟΥ 2-0
10. ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ ΗΡΑΚΛΗΣ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ ΔΑΚ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 4-1
11. ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ – ΚΛΕΩΝ ΔΡΕΠΑΝΟΥ 0-3
Α2 Κατηγορία 2ος Όμιλος
(18η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Αποτέλεσμα
12. ΦΟΙΝΙΚΑΣ – ΛΥΓΚΕΥΣ ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ 4-0
13. Α.Ο. ΜΙΔΕΑΣ – ΛΕΥΚΑΚΙΑ ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΑΣ 2-3
14. ΘΥΕΛΛΑ ΜΑΛΑΝΔΡΕΝΙΟΥ – ΠΡΩΤΕΑΣ ΔΑΚ ΚΟΥΤΣΟΠΟΔΙΟΥ 3-5
15. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΔΑΛΑΜΑΝΑΡΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΣΚΑΦ. ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ 0-3
Α2 Κατηγορία 3ος Όμιλος
(18η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Αποτέλεσμα
16. ΝΑΥΠΛΙΟ 2017 – ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ ΠΑΝΑΡΙΤΙΟΥ 5-0
17. ΔΑΝΑΟΙ – ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΣΧΙΝΟΧΩΡΙΟΥ ΛΕΡΝΑΣ 4-0
18. ΗΡΑΚΛΗΣ ΚΑΡΥΑΣ – ΔYΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ ΛΥΡΚΕΙΑΣ 3-0
19. Ν. ΑΧΙΛΛΕΑΣ Φ. – ΜΥΚΗΝΑΪΚΟΣ ΠΡΟΣΥΜΝΗΣ 3-2
20. ΜΕΘΑΝΑ – ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ ΜΕΘΑΝΩΝ 1-1
Β Κατηγορία 1ος Όμιλος
(8η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Αποτέλεσμα
21. ΔΡΥΟΠΗ – Α.Ε. ΚΡΑΝΙΔΙΟΥ ΓΑΛΑΤΑ 1-3
Β Κατηγορία 2ος Όμιλος
(7η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Αποτέλεσμα
22. ΑΣΤΕΡΑΣ ΜΠΟΡΣΙΑ – ΟΡΝΕΑΤΗΣ ΓΥΜΝΟΥ ΔΑΚ ΤΙΡΥΝΘΑΣ 2-1
Β Κατηγορία 3ος Όμιλος
(12η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Αποτέλεσμα
23. Α.Ο. Ν.ΚΙΟΥ – ΠΑΛΑΜΗΔΗΣ Ν.ΚΙΟΥ 3-2
24. ΠΑΝΑΝΥΦΙΑΚΟΣ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΝΑΥΠΛΙΟΥ ΔΑΚ ΤΙΡΥΝΘΑΣ 1-1
25. ΑΡΓΟΛΙΔΑ 2000 – ΠΡΟΙΤΟΣ ΛΕΡΝΑΣ 1-2
Β Κατηγορία 4ος Όμιλος
(11η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Αποτέλεσμα
26. ΑΓΑΜΕΜΝΩΝ – ΑΡΓΕΑΣ ΑΓΙΑΣ ΤΡΙΑΔΑΣ 1-5
27. ΑΠΟΛΛΩΝ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ Α. Α. ΔΑΚ ΤΙΡΥΝΘΑΣ 1-6
ΤΕΛΙΚΟΣ ΚΥΠΕΛΛΟΥ 
(1η φάση)
  Αγώνας Γήπεδο Αποτέλεσμα
28. ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ – ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ ΔΑΚ ΑΡΓΟΥΣ 1-0

 

Βαθμολογία Α1:

  Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες
1. ΚΟΡΩΝΙΣ ΚΟΙΛΑΔΑΣ 59 23 18 5 0
2. ΕΝΩΣΗ ΛΕΡΝΑΣ 59 23 19 2 2
3. ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 55 23 18 1 4
4. ΠΑΟΚ ΚΟΥΤΣΟΠΟΔΙΟΥ 49 23 15 4 4
5. ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ 40 23 12 4 7
6. ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ 38 23 11 5 7
7. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΔΙΔΥΜΩΝ 36 23 12 0 11
8. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΝΑΡΙΤΙΟΥ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 32 23 9 5 9
9. ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΕΠΑΝΙΑΚΟΣ 30 23 9 3 11
10. ΑΡΙΣΤΕΙΩΝΑΣ 27 23 8 3 12
11. ΑΡΙΣΤΕΑΣ 24 23 7 3 13
12. ΣΠΕΤΣΕΣ 23 22 6 5 11
13. ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ 19 23 6 1 16
14. ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ 18 23 6 0 17
15. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΠΟΡΟΥ 17 22 4 5 13
16. ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΡΓΟΥΣ -6 23 0 0 23