Εντυπωσιακό ξεκίνημα με δύο στα δύο για τον Παναργειακό

Δεύτερη συνεχόμενη νίκη για τον Παναργειακό που αντιμετώπισε στο ΔΑΚ Άργους τον ΑΟ Υπάτου για την 2η αγωνιστική του 8ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής, τον οποίο και νίκησε με σκορ 2-1, με την στήριξη 500 περίπου φίλων του.

Οι «Λύκοι» προηγήθηκαν με σουτ του Συρεγγέλα από ασίστ του Μπουντόπουλου και κατάφεραν να διπλασιάσουν τα τέρματα τους με τον αρχηγό Χάρη Μπριλάκη, έπειτα από κεφαλιά πάσα του Κυριακόπουλου. Ο Ύπαττος μείωσε στο 86 λεπτό με πέναλτι.

Ο Παναργειακός σε όλο το παιχνίδι δεν απειλήθηκε,έλεγχε το παιχνίδι και γενικά ήταν καλύτερος στο μεγαλύτερο διάστημα του παιχνιδιού,εκτός από το τελευταίο δεκάλεπτο που η φιλοξενούμενη ομάδα πήρε μέτρα στο γήπεδο και μείωσε το σκορ.

Παναργειακός ΑΟ Υπάτου

Την επόμενη εβδομάδα οι «Λύκοι» θα έχουν την ευκαιρία να τριπλασιάσουν τις νίκες τους με την πολύ δυνατή ομάδα του Ασπροπύργου, η οποία έρχεται στο Άργος μετά το εντυπωσιακό 7-0 επί της ΑΟ Εικοσιμίας.

Λευκή ισοπαλία για την Ένωση Ερμιονίδας στο εκτός έδρας ματς με τον Μανδραϊκό, ενώ η Ένωση Λέρνας δεν τα κατάφερε ούτε με τον Παναρκαδικό από τον οποίο έχασε με 2-0.