Με γκολάρα του Συρεγγέλα οι «Λύκοι» υπέταξαν τον Μανδραϊκό (Vid)

Με εκπληκτικό βολ πλανέ του Όμηρου Συρεγγέλα έπειτα από σέντρα του Μπούτα στο 58′ ο Παναργειακός κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο του παθιασμένου Μανδραικού, με σκορ 1-0.

Οι «Λύκοι» είχαν τον έλεγχο καθ’ όλη τη  διάρκεια του ματς, έχασαν ευκαιρίες κυρίως στο πρώτο ημίχρονο χωρίς να κινδύνεψουν σε κανένα σημείο.

Η Ένωση Ερμιονίδας έβαλε τέλος στο σερί της «Μαύρης Θύελλας»

Σε συνδυασμό με την εκτός έδρας νίκη της Ένωσης Ερμιονίδας επί της Καλαμάτας, ο Παναργειακός μείωσε την διαφορά από τη πρωτοπόρο στους 7 πόντους, και αν κερδίσει το ερχόμενο Σάββατο στην Κεφαλλονιά θα μειώσει ακόμα περισσότερο, στους τέσσερις βαθμούς.

Στο ημίχρονο του παιχνιδιού,σε συνέχεια των βραβεύσεων παλαίμαχων ποδοσφαιριστών, τιμήθηκε ο Σπύρος Φίλης, ο οποίος τερμάτισε την ποδοσφαιρική του καριέρα την περσινή χρονιά, όντας αρχηγός αυτής τα τελευταία έξι χρόνια. Την βράβευση έκανε το μέλος του Δ.Σ. Αλέξανδρος Ταμπούρης.

Παναργειακός Μανδραϊκός

Το ερχόμενο Σάββατο 22 Δεκεμβρίου θα διεξαχθεί ο εξ αναβολής αγώνας με τον Εικοσίμια στην Κεφαλλονιά.