Έμειναν στο άσο Διομήδης και Πυλαία

Σε ένα παιχνίδι που προσέφερε πολλές εναλλαγές στο σκορ, Διομήδης και Πυλαία πήραν από έναν πόντο καθώς αναδείχθηκαν ισόπαλοι με 25-25 για τη 18η αγωνιστική της Handball Premier.

Η Πυλαία μπήκε πιο δυνατά στο παιχνίδι και έφτασε στο 4-6 δέκατο λεπτό. Στο επόμενο πεντάλεπτο οι γηπεδούχοι βρήκαν λύσεις επιθετικά και ισοφάρισαν, ενώ στο 25′ πέρασαν για πρώτη φορά μπροστά (11-10). Οι φιλοξενούμενοι όμως πήραν ξανά προβάδισμα και το πρώτο ημίχρονο τέλειωσαν με σκορ 12-14.

Στην αρχή του δεύτερου μέρους η ροή του παιχνιδιού δεν άλλαξε και οι δύο ομάδες συνέχισαν να είναι κοντά στο σκορ. Στα τελευταία 10 λεπτά του αγώνα ο Διομήδης πέρασε μπροστά (στο 50′ 22-21 και στο 55′ 24-23). Τελικά στο τελευταίο λεπτό και με γκολ του Ελετά, η Πυλαία ισοφάρισε και πήρε μαζί με τον Διομήδη από έναν βαθμό.

Πρώτος σκόρερ για τον Διομήδη ήταν ο Χερουβείμ με 9 γκολ ενώ για την Πυλαία κορυφαίος ήταν ο Κουκμίσης με 6 γκολ.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ – ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑ 25-25

Τα πεντάλεπτα: 2-3, 4-6, 7-7, 9-10, 11-10, 12-14 (ημχ) 16-17, 19-19, 20-21, 22-21, 24-23, 25-25

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Χρήστος Δημήτρουλας): Κρεμαστιώτης, Τσιγαρίδας 3, Γιαννόπουλος, Παπαντωνόπουλος, Χαραλαμπίδης 1, Ρουσσόπουλος 2, Αργυρού 5, Τότος 3, Χαντέλης 2, Χερουβείμ 9, Λαμπρόπουλος, Ζλατάνος, Μπότσαρης, Μπινιάρης, Τσάτσας 2, Δάσκαλος.

ΑΕΣΧ ΠΥΛΑΙΑΣ (Πάνος Γούσιος): Ζαφείρης 1, Αντωνιάδης 1, Ελέτα 2, Κουκμίσης 6, Γιαννακίδης, Καραπαναγιωτίδης, Αποστολίδης 5, Τσαναξίδης 2, Μπατζιος, Καλόμοιρος 2, Πετρίδης, Καβουσανάκης 1, Παπαγεωργίου, Αλατσατιανός 2.

Διαιτητές: Σκλαβενίτης – Τόλιος, Δίλεπτα: 5-7, Πέναλτι: 2/2-5/6