Οδηγεί την κούρσα το Ναύπλιο 2017 – Εκτός έδρας ήττες για Παναργειακό και Ερμιονίδα

Μία νίκη και δύο ήττες ήταν ο απολογισμός για τις ομάδες της Αργολίδας στην 11η αγωνιστική του 7ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Το Ναύπλιο 2017 επικράτησε με 2-0 του Ολυμπιακού Ζαχάρως, με ένα γκολ στην αρχή και ένα στο τέλος του αγώνα. Ο Καζάκος άνοιξε το σκορ στο 6ο λεπτό και ο Καλλιμάνης έγραψε το τελικό 2-0 στις καθυστερήσεις. Μια νίκη που κρατά την ομάδα του Ναυπλίου στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα με τρεις βαθμούς διαφορά από τον δεύτερο Αστέρα Βλαχιώτη.

Ο Παναργειακός ηττήθηκε στην Σπάρτη από την ΑΕ Πελλάνας με 1-0 χάρη στο γκολ που πέτυχε ο Σαμπατάκος στο 17′.

Το χειρότερο φετινό της παιχνίδι έκανε η Ένωση Ερμιονίδας, που διασύρθηκε εκτός έδρας από τον Αστέρα Βλαχιώτη με 4-0 (29′ Παπούλης, 30′ Παλιάτσιος, 37′ Μπριλάκης, 72′ Κουρτέσης).