ΑθλητισμόςΑρχείο

Έφυγε με το ροζ φύλλο από το Ναύπλιο το Ψυχικό

Δεύτερη συνεχόμενη ήττα γνώρισε ο Οίακας στο κλειστό του Ναυπλίου, αυτή τη φορά από το Ψυχικό. Οι Ναυπλιώτες πάλεψαν αλλά τελικά δεν κατάφεραν να πάρουν το ροζ φύλλο, καθώς έχασαν με 76-80 για τη 10η αγωνιστική στην Α2.

Αν και το παιχνίδι ξεκίνησε καλά για τους γηπεδούχους, μετά το 5ο λεπτό το Ψυχικό πέρασε μπροστά στο σκορ και στο 11ο λεπτό κατάφερε να προηγηθεί με 10 πόντους (14-24). Ο Οίακας προσπάθησε να επανακάμψει, έκλεισε το ημίχρονο με 4 πόντους πίσω από τους αντιπάλους του (37-41). Αυτή η μικρή διαφορά παρέμεινε μέχρι το τέλος με τους φιλοξενούμενους να κλείνουν το ματς με 76-80 υπέρ τους.

Χαρίλαος Τρικούπης-Τρίτων 80-73

Την επόμενη αγωνιστική ο Οίακας φιλοξενείται στο Δαφνί από την τοπική Δάφνη, με στόχο να πετύχει τέταρτη του νίκη στην κατηγορία.