Πρωτιές για το Ναύπλιο στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα kick boxing

Με 9 αθλητές συμμετείχε η σχολή choy Lee Fut Ναυπλίου στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα kick boxing, που πραγματοποιήθηκε στο κλειστό γυμναστήριο Λουτρακίου το τριήμερο 6, 7 και 8 Δεκεμβρίου.

Η ομάδα πραγματοποίησε άλλη μια πάρα πολύ καλή εμφάνιση στο αγώνισμα του kick Light. 2 πρώτες θέσεις μία Τρίτη και 3 χρυσά μετάλλια στους αγώνες εμπειρίας ο απολογισμός.

Πανελλήνιο πρωτάθλημα kick boxing choy Lee Fut Ναυπλίου

Ο αθλητής Κριτσιδήμας Παναγιώτης κατέκτησε την πρώτη θέση στην κατηγορία +65 αφού κέρδισε 4 αγώνες  έως να φτάσει στον τελικό.

Η αθλήτρια Λίοντου Ιωάννα κέρδισε δύο αντίπαλους της, για να πάρει επίσης τη πρώτη θέση στα -62κιλά.

Τρίτη θέση πήρε ο αθλητής Βλαντούσης Ανδρέας μετά από δύο νίκες και μία ήτα.

Την ομάδα συνόδευε ο δάσκαλος Λαμπάδας Θοδωρής με βοηθό τον Λαμπάδα Κωνσταντίνο.

Η αμάδα αποτελούντα από τους: ΒΛΑΝΤΟΥΣΗΣ ΑΝΔΡΕΑΣ, ΚΑΟΥΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ, ΚΡΙΤΣΙΔΗΜΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΚΩΣΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ, ΛΙΟΝΤΟΥ ΙΩΑΝΝΑ, ΜΠΡΟΥΣΑΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ, ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ-ΜΑΡΙΟΣ, ΠΑΠΑΣΑΡΑΝΤΟΣ-ΔΗΜΗΤΡΗΣ-ΡΑΦΑΗΛ, ΣΑΒΑΚΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ.