ΑθλητισμόςΑρχείο

Μοιράστηκαν βαθμούς και εντυπώσεις στο Ναύπλιο – Τρίποντο στη Πάτρα για τους «Λύκους»

Το Ναύπλιο 2017 έχασε την ευκαιρία να πλησιάσει στον 1 πόντο από την κορυφή, καθώς το ντέρμπι της 17ης αγωνιστικής του 7ου Ομίλου της Γ’ Εθνικής με τον Αστέρα Βλαχιώτη, στο ΔΑΚ Ναυπλίου ήρθε ισόπαλο με 2-2.

Μάλστα η ομάδα από τη Λακωνία προηγήθηκε δυο φορές στο σκορ αλλά ισοφαρίστηκαν από τους Ναυπλιώτες. Στο 23′ ο Παλιάτσιος άνοιξε το σκορ για τον Αστέρα αλλά ένα πεντάλεπτο αργότερα ήρθε η απάντηση με τον Καλογέρη. Στο 52′ οι Λάκωνες ανέκτησαν το προβάδισμα αλλά δεν κατάφεραν να το διατηρήσουν μέχρι τέλους, καθώς στο 81′ έγινε το 2-2 που διατηρεί ζωντανές τις ελπίδες τίτλου για τους Ναυπλιώτες και αφήνει ανοιχτούς λογαριασμούς για τη συνέχεια.

Την δεύτερη φετινή του νίκη πέτυχε ο Παναργειακός που κέρδισε στην Πάτρα την Θύελλα με 0-1, χάρη στο γκολ του Παιδάκη στις καθυστερήσεις του Α’ ημιχρόνου.

Η Ένωση Ερμιονίδας ήρθε ισόπαλη 1-1- στο γήπεδό της με τον Διαγόρα Βραχνεΐκων.