Τρεις στις τρεις ήττες για τις ομάδες της Αργολίδας στη Γ’ Εθνική

Δεν ήταν καλη η Κυριακή για τις Αργολικές ομάδες στη Γ’ Εθνική καθώς έχασαν και οι τρεις στους αγώνες τους για την 19η Αγωνιστική του 7ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Το Ναύπλιο 2017 έχασε με 2-1 από την Ζάκυνθο. Η Ζάκυνθος προηγήθηκε με 2-0 στα τελευταία λεπτά του 1ου ημιχρόνου (37′ Βίλα, 42′ Ζυγκερίδης), ενώ η ομάδα του Ναυπλίου το μόνο που κατάφερε ήταν να μειώσει στο 90′ με τον Καζάκο. Οι Ναυπλιώτες διαμαρτύρονται για γκολ του Καλλιμάνη στο 2ο λεπτό το οποίο ακυρώθηκε ως οφσάιντ από τον διαιτητή ενώ ο επόπτης είχε διαφορετική άποψη!

O Παναργειακός ηττήθηκε στο ΔΑΚ. Άργους από τον ΠΑΟ Βάρδας με 1-0, με τέρμα που πέτυχε στο 85′ ο Σαμπανάι.

Η Ένωση Ερμιονίδας, έχασε και αυτή από την ΠΣ Σπάρτη με 2-0 (62′ Μπανούσης, 83′ Παναγιωτίδης).