Επέστρεψαν στις νίκες Ναύπλιο 2017 και Ερμιονίδα – Δεν τα κατάφεραν οι «Λύκοι»

Επέστρεψε στις νίκες το Ναύπλιο 2017 που επικράτησε επί του Πανγυθεατικού στο ΔΑΚ Ναυπλίου με 2-1, σε ένα ματς όπου αν και προηγήθηκε με 2-0, το έκανε ροντέο στο τέλος, καθώς οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1, περίπου δεκαπέντε λεπτά πριν το τέλος, χωρίς ωστόσο να καταφέρουν κάτι παραπάνω.

Οι Ναυπλιώτες προηγήθηκαν στο 60′ με τον Καζάκο και διπλασίασαν τα τέρματά τους στο 76′ με τον ίδιο παίκτη.

Ο Παναργειακός είχε έτσι κι’ αλλιώς δύσκολο έργο με τον πρωτοπόρο Αστέρα Βλαχιώτη, από τον οποίο ηττήθηκε με 2-0, χάρη στα δύο γκολ που σημείωσε ο Σιαλμάς στο 1ο ημίχρονο.

Η Ένωση Ερμιονίδας επέστρεψε και αυτή στα νικηφόρα αποτελέσματα κερδίζοντας στο Κρανίδι τον Πανηλειακό με 2-0, με δύο γκολ που πέτυχε ο Κωτσιαρίδης στο 7΄και το 23′.