Επιστροφή στις νίκες για το Ναύπλιο 2017 – Τι έκαναν Παναργειακός, Ερμιονίδα

Επέστρεψε στις νίκες το Ναύπλιο 2017 που επικράτησε με 2-1 επί του ΑΟ Τσιλιβή στο ΔΑΚ Ναυπλίου σε αγώνα για την 22η αγωνιστική, στον 7ο όμιλο της Γ’ Εθνικής. Ο Καζάκος στο 47′ σημειώσε το 1-0 και ένα δεκάλεπτο αργότερα, ο Τριανταφύλλου διπλασίασε τα τέρματα των γηπεδούχων με εύστοχο χτύπημα πέναλτι. Οι φιλοξενούμενοι το μόνο που κατάφεραν είναι να μειώσουν στο 80′ με τον Λιβέρη.

H Ένωση Ερμιονίδας κέρδισε και αυτή επικρατώντας στο Κρανίδι επί του Διαβολιτσίου με 1-0, με γκολ του Εσκουρέδο στο 35ο λεπτό.

Ο Παναργειακός είχε δύσκολο έργο στη Ζάκυνθο όπου ηττήθηκε με 3-1 από την τοπική ομάδα. Η Ζάκυνθος προηγήθηκε στο 9’ με σουτ του Ζιγκερίδη. Ο Παναργειακός δεν κατάφερε να απαντήσει στο 15′ με τον Παιδάκη που έχασε πέναλτι, κατάφερε όμως να ισοφαρίσει στο 18′ με κεφαλιά του Σοροβίγκα έπειτα από σέντρα του Παιδάκη. Η Ζάκυνθος με δύο γκολ στο 23′ και το 60′ από Ζεκερίδη και Μέντεζ, αναδείχθηκε τελικά νικήτρια στο ματς.