Παλικαρίσια νίκη του Ερμή Κιβερίου που τον στέλνει στη Γ’ Εθνική (Βίντεο)

Μεγάλη νίκη του Ερμή Κιβερίου επί της Σπάρτης με 2-1 που του έδωσε το εισιτήριο για την Γ’ Εθνική στην τελευταία αγωνιστική των μπαράζ!

Το παιχνίδι έλαβε χώρα στο ΔΑΚ Άργους και ήταν συγκλονιστικό με αποβολές, διακυμάνσεις και ανατροπές στο τελευταίο λεπτό. Η ομάδα του Κιβερίου αν και έπαιζε με 10 παίκτες από το 18′ λόγω αποβολής του Φίλη, και παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ, κατάφερε να ανατρέψει την κατάσταση, και να πάρει το πολυπόθητο εισητήριο για την Γ’ Εθνική.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο ’51 με κεφαλιά του Μοσχογιάννη έπειτα από εκτέλεση κόρνερ του Χοτζάι. Το Κιβέρι ισοφάρισε στο 81′ με πλασέ του Μουζακιώτη ύστερα από γύρισμα του Δημάκου και στις καθυστερήσεις (94′) ο Βαβουλέτος με δυνατό σουτ από την περιοχή σημείωσε το νικητήριο γκολ για τον Ερμή Κιβερίου στέλνοντάς τον στη Γ΄Εθνική.