ΑθλητισμόςΑρχείο

Επέστρεψε στις νίκες ο Πανναυπλιακός

Ο Πανναυπλιακός μετά το σοκ της προηγούμενης αγωνιστικής με την ισοφάριση του Μαγγίνα στο ’90 που του στέρησε τους 3 βαθμούς της νίκης επί του Ασκληπιού Επιδαύρου, επέστρεψε στις επιτυχίες επικρατώντας με 1-0 στο Ναύπλιο επί της Ένωσης Λέρνας.

Το νικητήριο γκολ το πέτυχε στο 1ο ημίχρονο ο Σπυρόπουλος, με κεφαλιά έπειτα από ωραία σέντρα του  Κιρβαλίτζε από αριστερά. Ο Πανναυπλιακός χωρίς να πιάσει υψηλή απόδοση κατάφερε αυτή τη φορά να διαχειριστεί σωστά το παιχνίδι και να φύγει με το υπέρ του 1-0, απέναντι σε μια Λέρνα που δεν κατάφερε να απειλήσει ουσιαστικά την ομάδα του Ναυπλίου.

Στους άλλους δύο σαββατιάτικους αγώνες ο ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου πέτυχε σημαντική εκτός έδρας νίκη επί του Παμμετοχικού με 1-2, και ο Αστέρας Δρεπανιακός έμεινε στην ισοπαλία με τον Ασκληπιό, με σκορ 2-2, ισοφαριζόμενος στα τελευταία λεπτά.