Έμφραγμα στις καθυστερήσεις για τον Παναργειακό

Ισόπαλος αναδείχθηκε ο Παναργειακός στα Μέγαρα, με τον Πανελευσινιακό να τον φθάνει στην βαθμολογία και τον Αιολικό να πλησιάζει στους 3 πόντους.

Ο Παναργειακός προηγήθηκε μόλις στο 6 με γκολ του Κατσικοκέρη, με σουτ μέσα από την περιοχή, αλλά η ψυχρολουσία ήρθε στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, με τον Βλάχο να ισοφαρίζει για τους γηπεδούχους. Καλύτερος ο Βύζας Μεγάρων στο δεύτερο ημίχρονο, έχασε αρκετές ευκαιρίες για γκολ, με τον Παναργειακό να επαναπαύεται στο υπέρ του 1-0.

Στο 87′ αποβλήθηκε ο προπονητής του Παναργειακού Τίμος Καβακάς για διαμαρτυρία στον διαιτητή και στις καθυστερήσεις μετά το γκόλ ο προπονητής του Βύζαντα Βασίλης Στασινόπουλος, καθώς και ο Διαμαντόπουλος με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Διαιτητής Τζουανόπουλος. Βοηθοί: Γκαβέρας-Οκονόμου(Αχαίας).

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ (Βασίλης Στασινόπουλος): Διαμάντης, Χουστουλάκης, Κολιόπουλος, Διαμαντόπουλος, Αλεβίζος, Βασιλάκος, Στρατάκης, Σελμανάι, Ανδριανόπουλος, Καραγκούνης (46′ Βλάχος), Σιδέρης (81′ Χατζημελετίδης).

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Τίμος Καβακάς): Καρακούτσης, Λιόσης, Καλαγκάνης(63’Λίτσος), Ρότα, Πότσι, Μπριλάκης, Κάπλατζης (55′ Μπελόν), Πεχλιβανόπουλος (77′ Πούτσι), Κατσικοκέρης, Κοιλιάρας, Σίμωσης.

Από την άλλη ζωντανός στην διεκδίκηση των όποιων ελπίδων του έχουν απομείνει για παραμονή στην κατηγορία, έμεινε ο Ερμής Κιβερίου, καθώς νίκησε με σκορ 1-0 τον Παμβουπρασιακό, χάρη σε εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Καλογιάννη στις καθυστερήσεις του αγώνα.