Ισόπαλος ο Παναργειακός με τον Παναρκαδικό

Σε ένα ματς όπου κυριάρχησαν η δύναμη και το πάθος ο Παναργειακός προηγήθηκε στο 39’ με το γκολ του Νικλιτσιώτη αλλά κατάφερε να ισοφαριστεί από τον μαχητικό Παναρκαδικό με το γκολ του Κώτσιρα στο 75’ για το τελικό 1-1.

Πιο δυνατά μπήκε ο Παναρκαδικός στο παιχνίδι χάνοντας και δύο ευκαιρίες αλλά οι “Λύκοι” γρήγορα ισορρόπησαν τον αγώνα παίρνοντας μέτρα στο γήπεδο, και μάλιστα στο 39’ άνοιξαν το σκορ με τον συνήθη ύποπτο, τον Νικλιτσιώτη. Στην επανάληψη ο Παναργειακός αν και είχε τις ευκαιρίες να διπλασιάσει τα τέρματά του, δεν τα κατάφερε αλλά αντίθετα ήταν αυτός που δέχθηκε το γκολ στο 75′. Στα τελευταία λεπτά οι προσπάθειες των δύο ομάδων δεν μετουσιώθηκαν σε κάποιο τέρμα και έτσι η μπίλια έκατσε στο x, με τους “Λύκους” να έχουν κάποια παράπονα για την διαιτησία.

Οι συνθέσεις:

Παναργειακός: Κόκκαλης, Ρότα, Κοιλιάρας, Παπαϊωάννου (Σκαρέλης), Παπαστεριανός, Κατιάγκα, Νικλητσιώτης (Σταθάκης), Λουμπαρδέας, Δρακάκης, Γκίνο (Πούτσι), Μαρίνου

Παναρκαδικός: Ψυχογιός, Γογωνάς, Μπούτας, Καστριτσέας, Χατζόπουλος, Κυριακόπουλος, Μηλιώτης (Σαλαπάτας), Δήμος (Σταθουλόπουλος), Τσόφλιος (Χρήστου), Καδάς, Κώτσιρας

Τα αποτελέσματα:

Γ Εθνική 3ος Όμιλος

(10η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
33. ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ – ΚΑΝΑΡΗΣ ΧΙΟΥ ΕΡΜΙΟΝΗΣ Σάββατο 05/12/15 15:00   3-0
34. ΠΑΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ – ΛΕΒΑΝΤΕ ΖΑΚΥΝΘΟΥ ΔΑΚ ΛOYTRAKIOY Κυριακή 06/12/15 15:00   1-1
35. ΧΑΛΚΙΔΑ – ΚΑΛΑΜΑΤΑ ΧΑΛΚΙΔΑΣ Κυριακή 06/12/15 15:00   0-0
36. ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ – ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ ΔΑΚ ΑΡΓΟΥΣ Κυριακή 06/12/15 15:00   1-1
37. ΣΠΑΡΤΗ – ΔΟΞΑ Ν.ΜΑΝΩΛΑΔΑΣ ΔΑΚ ΣΠΑΡΤΗΣ Κυριακή 06/12/15 15:00   2-1
38. ΠΑΜΒΟΥΠΡΑΣΙΑΚΟΣ – ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ ΒΑΡΔΑΣ Κυριακή 06/12/15 15:00   2-1
39. ΑΙΟΛΙΚΟΣ – ΗΡΑΚΛΗΣ ΨΑΧΝΩΝ ΑΙΟΛΙΚΟΥ Κυριακή 06/12/15 15:00   3-0