Καρδιοχτύπησε αλλά νίκησε ο Διομήδης

Στη Νέα Κίο ο Διομήδης κατάφερε να νικήσει 28-24 τον Αερωπό Έδεσσας, παρότι «καρδιοχτύπησε» στο δεύτερο ημίχρονο. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν με πέντε γκολ διαφορά (18-13) στο 40’, αλλά μέσα σε δέκα λεπτά η ομάδα της Έδεσσας μείωσε επικίνδυνα στα δύο γκολ. Τελικά οι «Λύκοι» κράτησαν το προβάδισμα και έφτασαν στη νίκη για δεύτερη φορά, ενώ ο Αερωπός παραμένει χωρίς βαθμό.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ- ΑΕΡΩΠΟΣ 28-24

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 5-3, 6-4, 9-4, 10-5, 13-8 (ημχ.), 16-10, 18-13, 19-16, 22-19, 25-22, 28-24

ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Δημήτρης Δημητρούλιας): Κοτανίδης, Αϊβαλιώτης, Ταουσιάνης 2, Γιόσμου 4, Κρεμαστιώτης 1, Αργυρού Χ. 2, Αργυρού Ι. 6, Σαμαράς 3, Μισαηλίδης 4, Παπαχρήστος, Τρουμπέτας, Δάσκαλος 3, Ράντοβιτς, Τουνγκελίδης, Πασσιάς 3, Παπαντωνόπουλος

ΑΕΡΩΠΟΣ (Γιάννης Πηλαλίδης): Αθανασίου, Τζουβάρας Π. 2, Δούγιας 6, Τζουβάρας Θ., Κράλλης 2, Θεοδωρακόπουλος, Δημάκης, Κουρουμλίδης, Βαφείδης 1, Σεϊρεκίδης 8, Αμπράμοβιτς, Χρυσός, Κυριακού 3, Μπαντής 2.

Διαιτητές: Βήτας- Σκλαβενίτης, δίλεπτα: 4-6, πέναλτι: 4/4-0/0