Στην διεκδίκηση του κυπέλλου ο Παναργειακός

Στην επόμενη φάση του κυπέλλου της Γ’ Εθνικής πέρασε ο Παναργειακός νικώντας με 3-1 την Ένωση Ερμιονίδας στο ΔΑΚ Άργους.

Το σκορ άνοιξε για την Ένωση στο 34′ ο Αποστολίδης με μακρινό φάουλ, ενώ στο αμέσως επόμενο λεπτό ισοφάρισε για τους «Λύκους» ο Φωτιάδης με κεφαλιά έπειτα από σέντρα του Καρέλη. Στο 58′ ο Πούτσι έκανε το 2-1 με απευθείας εκτέλεση φάουλ για να γράψει το τελικό 3-1 για τον Παναργειακό πάλι ο Φωτιάδης στο 70′.

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: Σαχσανίδης, Πολιανίδης, Μηλιώτης, Σιάτρας, Γκάβριτς, Πούτση, Αγγελόπουλος, Χαρίτος, Ανδριόπουλος, Καρέλης, Φωταϊδης (Κυριακόπουλος, Καψόχας, Φλεβάρης, Καρατάσος, Ρίκος, Φασούλης, Φίλης)

ΕΡΜΙΟΝΙΔΑ: Στεφανίδης, Παναγιώτου, Καραλής, Τζιέρης, Χατζηαποστόλου, Κιοσές, Παλαιοπάνος, Μπούρας, Τσόφλιος, Αποστολίδης, Τριμπόνιας (Καραπάνος, Μερτύρης, Παιδάκης, Πονηρός, Σκεντεράι, Σελμανάι, Σχοινάς)

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ:

ΚΥΠΕΛΛΟ Γ΄ΕΘΝΙΚΗΣ

(1η φάση)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
20. ΧΑΛΚΙΔΑ – ΑΧΑΪΚΗ (Νικητής 1)   Κυριακή 16/10/16 15:00   2-3
21. ΤΣΙΚΛΗΤΗΡΑΣ – ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Νικητής 3)   Κυριακή 16/10/16 15:00
22. ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ – ΕΝΩΣΗ ΕΡΜΙΟΝΙΔΑΣ (Νικητής 5) ΔΑΚ ΑΡΓΟΥΣ Κυριακή 16/10/16 15:00   3-1
23. ΠΑΜΒΟΥΠΡΑΣΙΑΚΟΣ – ΑΙΟΛΙΚΟΣ (Νικητής 7)   Κυριακή 16/10/16 15:00   2-3
24. ΖΕΥΓΟΛΑΤΙΟ – ΘΗΒΑ (Νικητής 2)   Κυριακή 16/10/16 15:00
25. ΠΑΝΑΡΚΑΔΙΚΟΣ – ΔΟΞΑ ΜΕΓΑΛΟΠΟΛΗΣ (Νικητής 4)   Κυριακή 16/10/16 15:00   1-0
26. ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΜΑΛΙΑΔΑΣ – ΠΑΟ ΛΟΥΤΡΑΚΙΟΥ (Νικητής 6)   Κυριακή 16/10/16 15:00   3-0

Προκρίθηκαν και Ζευγολατιό – Παναχαϊκή. Το Ζευγολατιό στην παράταση με 4-3 επί της Θήβας, ενω η Παναχαϊκή στα πέναλτι με 3-1 (1-1 η παράταση) επί του Τσικλητήρα Πύλου.