Το Κιβέρι βύθισε το Ναύπλιο-Σφαλιάρες για ΠΑΟΚ και Κοιλάδα

Αγωνιστική με αρκετά γκολ και κάποιες εκπλήξεις ήταν η 6η με το Κιβέρι να ρίχνει πεντάρα στον Πανναυπλιακό, τον Αργοναύτη να κερδίζει εύκολα την Ασίνη και τον ΠΑΟΚ Κουτσοποδίου να χάνει στο Δρέπανο. Την ήττα γνώρισε και η Κοιλάδα στην Επίδαυρο από τον τοπικό Ασκληπιό, ενώ στις νίκες επέστρεψε και η Ένωση Λέρνας επί του Ατρόμητου Παναριτίου.

Τα αποτελέσματα (Α1 Κατηγορία Αργολίδας):

Α1 Κατηγορία

(6η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
1. ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ – ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ Ν.ΚΙΟΥ Σάββατο 29/10/16 16:00 Ψαθάς Δ., Παρασκευόπουλος Γ., Πρέσβελου Γ.

(Παρατηρητής Διαιτησίας: Παναγιωτόπουλος Σταμάτιος)
4-1
2. ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ – ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ 2011 ΛΕΡΝΑΣ Σάββατο 29/10/16 16:00 Σκιαδάς Δ., Λυκομήτρος Ε., Σιαχάμη Α. 5-0
3. ΑΡΙΣΤΕΙΩΝΑΣ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ ΛΥΓΟΥΡΙΟΥ Σάββατο 29/10/16 16:00 Τσιτουρίδης Π., Ρούσσης Σ., Δημάκης (νέος) Γ. 2-0
4. ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ – ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΔΙΔΥΜΩΝ ΓΑΛΑΤΑ Κυριακή 30/10/16 15:00 Καπετάνιος Εμ. Π., Παρασκευόπουλος Γ., Τσιλογιάννη Α.

(Παρατηρητής Διαιτησίας: Δανιγγέλης Φώτιος)
2-1
5. ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΕΠΑΝΙΑΚΟΣ – ΠΑΟΚ ΚΟΥΤΣΟΠΟΔΙΟΥ ΔΡΕΠΑΝΟΥ Κυριακή 30/10/16 15:00 Κόλλιας Γ., Αργυρόπουλος Α., Αργύρης Ι. 4-2
6. ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ – ΚΟΡΩΝΙΣ ΚΟΙΛΑΔΑΣ ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ Κυριακή 30/10/16 15:00 Ρατσιάτος Ν., Μυλωνόπουλος Ν., Βαρελά Β. 2-1
7. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΝΑΡΙΤΙΟΥ ΝΑΥΠΛΙΟΥ – ΕΝΩΣΗ ΛΕΡΝΑΣ ΠΑΝΑΡΙΤΙΟΥ Κυριακή 30/10/16 15:00 Ζώης Μ., Κατσώνας Χ., Παπαγεωργόπουλος Θ.

(Παρατηρητής Διαιτησίας: Δανούσης Σωτήριος)

(Παρατηρητής: ΚΑΡΥΚΗΣ ΜΙΧΑΛΗΣ)
0-1
8. ΣΠΕΤΣΕΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΛΙΜΝΩΝ ΣΠΕΤΣΩΝ Κυριακή 30/10/16 15:00 Νενεκούμης Χ., Κάτσουδας Π., Μπούκουρα Μ. 3-0

 

Βαθμολογία:

  Ομάδα Βαθμοί Αγώνες Νίκες Ισοπαλίες Ήττες Υπέρ Κατά
1. ΑΡΓΟΝΑΥΤΗΣ 18 6 6 0 0 23 4
 
2. ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ 18 6 6 0 0 19 1
3. ΕΝΩΣΗ ΛΕΡΝΑΣ 15 6 5 0 1 10 4
4. ΤΡΟΙΖΗΝΙΑΚΟΣ 13 6 4 1 1 13 11
5. ΠΑΟΚ ΚΟΥΤΣΟΠΟΔΙΟΥ 12 6 4 0 2 11 11
6. ΑΣΤΕΡΑΣ ΔΡΕΠΑΝΙΑΚΟΣ 10 6 3 1 2 14 9
7. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΔΙΔΥΜΩΝ 9 6 3 0 3 7 14
8. ΣΠΕΤΣΕΣ 8 6 2 2 2 11 7
9. ΠΑΝΑΣΙΝΑΪΚΟΣ 7 6 2 1 3 11 13
10. ΑΡΙΣΤΕΙΩΝΑΣ 7 6 2 1 3 5 7
11. ΚΟΡΩΝΙΣ ΚΟΙΛΑΔΑΣ 7 6 2 1 3 7 10
12. ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ 6 6 2 0 4 5 10
13. ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΠΑΝΑΡΙΤΙΟΥ ΝΑΥΠΛΙΟΥ 3 6 1 0 5 4 9
14. ΠΑΝΝΑΥΠΛΙΑΚΟΣ 2011 2 6 1 1 4 5 14
15. ΕΘΝΙΚΟΣ ΤΟΛΟΥ 1 6 0 1 5 4 13
16. ΘΥΕΛΛΑ ΛΙΜΝΩΝ 1 6 0 1 5 4 16

 

Υπόλοιπες κατηγορίες:

Α2-1ος ΟΜΙΛΟΣ

(4η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
9. ΛΥΓΚΕΥΣ – Α.Ο. ΣΧΙΝΟΧΩΡΙΟΥ ΛΥΡΚΕΙΑΣ Σάββατο 29/10/16 16:00 Κόλλιας Γ., Μελέτης Α., Παπαγεωργόπουλος Ι. 3-4
10. Ο.Φ. ΗΛΙΟΚΑΣΤΡΟΥ – ΛΕΥΚΑΚΙΑ ΕΡΜΙΟΝΗΣ Σάββατο 29/10/16 16:00 Νενεκούμης Χ., Κορολής Β., Ταμπουρατζή Ο. 1-3
11. ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΑΚΟΣ – ΠΑΜΜΗΔΕΑΤΙΚΟΣ ΠΟΡΤΟΧΕΛΙΟΥ Κυριακή 30/10/16 15:00 Μαρινόπουλος Π., Αποστολόπουλος Δ., Δαρσινός Γ. 1-0
12. ΠΑΜΜΕΤΟΧΙΚΟΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΜΑΛΑΝΔΡΕΝΙΟΥ ΛΥΓΟΥΡΙΟΥ Κυριακή 30/10/16 15:00 Νώτης Χ., Στατεράς Π., Σταυρόπουλος Θ. 0-0
13. ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΙΡΙΩΝ – ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΑΡΓΟΥΣ ΔΡΕΠΑΝΟΥ Κυριακή 30/10/16 18:15 Τσιτουρίδης Π., Λυκομήτρος Ε., Κόλλιας Δ.  
Α2-2ος ΟΜΙΛΟΣ

(4η αγωνιστική)
  Αγώνας Γήπεδο Ημέρα Ημ/νία Ώρα Διαιτητές Αποτέλεσμα
14. ΜΕΘΑΝΑ – ΠΛΑΤΑΝΙΤΙ ΜΕΘΑΝΩΝ Σάββατο 29/10/16 15:00 Καπετάνιος Αθ. Π., Παραράς Σ., Καρύκη Μ. 5-0
15. ΚΛΕΩΝ – ΠΡΟΣΥΜΝΗ ΕΠΙΔΑΥΡΟΥ Σάββατο 29/10/16 16:00 Ζώης Μ., Μπατάκος Κ., Δαγρέ Μ. 2-2
16. ΠΟΣΕΙΔΩΝ ΠΟΡΟΥ – ΑΡΙΣΤΕΑΣ ΓΑΛΑΤΑ Σάββατο 29/10/16 16:00 Κουτσούκος Γ., Καραμάνος Α., Τριανταφύλλου Ρ. 2-2
17. ΑΡΗΣ ΡΟΪΝΟΥ – ΥΔΡΑ ΔΑΚ ΤΙΡΥΝΘΑΣ Κυριακή 30/10/16 14:00 Παπαγεωργόπουλος Ι., Μελέτης Α., Μπατάκος Κ. 5-2
18. ΔYΟΒΟΥΝΙΩΤΗΣ – Α.Ο. Ν.ΚΙΟΥ ΔΑΚ ΝΑΥΠΛΙΟΥ Κυριακή 30/10/16 15:00 Ρούσσης Σ., Καραμάνος Α., Νίκα Π. 1-1