ΑθλητισμόςΑρχείο

Φλερτάρουν με την Α’ Εθνική τα κορίτσια του Φείδωνα

Η εκπρόσωπος της Αργολίδας στο γυναικείο ποδοσφαιρικό πρωτάθλημα της Β εθνικής νίκησε την Κυριακή μέσα στη Μαγούλα τον Πήγασο Θριασίου Πεδίου 2-1 και αποσπάστηκε 4 βαθμούς από το δεύτερο Μεσολόγγι που σήμερα, επίσης, έμεινε στην ισοπαλία, 1-1 με τον Ίκαρο Πετρωτού, στην Αχαΐα.

Στο σημερινό αγώνα αν και στο ημίχρονο ο Φείδωνας ήταν πίσω στο σκορ με γκολ που δέχθηκε στο 10ο λεπτό, πέτυχε την πλήρη ανατροπή με δυο γκολ της Μαρίνη στο 60ο και στο 85ο λεπτό.

Πλέον η ομάδων των άξιων προπονητών Μπάμπη Ρουσσή και Σταύρου Αλεξίου φιγουράρει στην κορυφή της βαθμολογίας με απόσταση τεσσάρων βαθμών από τη δεύτερη ομάδα του Μεσολογγίου και δικαίως ελπίζει για το μεγάλο «όνειρο», την άνοδο στην Α εθνική, στα μεγάλα «σαλόνια» του γυναικείου ποδοσφαίρου.

Η σύνθεση των νικητών:

ΦΕΙΔΩΝ: Γιαννακούλη, Κοδέλα Ελ.( 30ο Νεφρού Μ- 88Ο Κοδέλα Φ.) Κατσικάρη, Καβαθά, Τσιφάνη, Λέκκα, Κιάμου, Νεφρού Ειρ., Μαρίνη, Λουκά( 85ο Σιώτου) Καραγιάννη.