Τρένο ο Διομήδης!

Μόνος πρώτος στην κορυφή της βαθμολογίας της Handball Pemier βρίσκεται ο Διομήδης μετά τη νίκη του επί του Χιλιώτη Δράμας με 29-17. Η ομάδα τους Άργους δεν δυσκολεύτηκε απέναντι στους Δραμινούς και μετά το 20λεπτο της αναμέτρησης είχε αποκτήσει σαφέστατο προβάδισμα.

Μεγάλο όπλο για τον Διομήδη ήταν ο μεγάλος πλουραλισμός του στο σκοράρισμα. Ο Κώστας Δεληγιάννης είδε δώδεκα παίκτες του να γράφουν το όνομα τους στον πίνακα των σκόρερ. Στην αντίπερα όχθη ο Χαϊτίδης και ο Κοτσαμαρίκογλου ήταν οι πρώτοι σκόρερ για τον Χιλιώτη Δράμας.

ΑΟ ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ-ΧΙΛΙΩΤΗΣ ΓΣ ΔΡΑΜΑ 1986 29-17

Τα πεντάλεπτα: 3-2, 5-3, 8-4, 11-5, 13-7, 14-8 (ημίχρονο), 14-1-. 16-11, 20-12, 22-14, 26-15, 19-17

ΑΟ ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Κώστας Δεληγιάννης): Παπαντωνόπουλος, Ταουσάνης 3, Κρεμαστιώτη 3, Σμυρνιώτης 1, Αργυρού Χ. 5, Αργυρού Ιουλ. 2, Μούγιτς 2, Χειβιδόπουλος 2, Αϊβαλιώτης, Μάρκοβιτς 3, Μπεκιάρης, Ρουσσόπουλος 1, Χαντέλης 1, Άρσιτς, Γιόσμου 3, Δάσκαλος 3.

ΧΙΛΙΩΤΗΣ ΓΣ ΔΡΑΜΑ 1986 (Αθανάσιος Βαλαβάνης): Παπάζογλου, Στρατηγέλης, Σισμανίδης, Χαϊτίδης 5, Κοβογλανίδης 3, Ιακωβίδης 2, Βουλγαράκης, Κοτσαμαρίκογλου 4, Μαλαμίδης, Κουρουτζίδης 2, Τσαύλος, Γιαννακόπουλος, Κουρτίδης 1, Τσιτσίγκος, Θωνίδης, Μπέτσιος. Διαιτητές: Καραπάνος-Αβράμης. Δίλεπτα: 3-4, Πέναλτι: 3/5-0-0.