Θριαμβευτής στους Παίδες ο Διομήδης

Ολοκληρώθηκε το τουρνουά DUKE 2018, που διοργανώθηκε από τον ΑΣΕ Δούκα, τον Δήμο Αμαρουσίου και τελούσε υπό την αιγίδα της Ομοσπονδίας Χειροσφαιρίσεως Ελλάδος και της ΚΕΔΕ.

Στην κατηγορία Παίδων, ο Διομήδης Άργους μετέτρεψε σε μονόλογο την αναμέτρηση με τα Βριλήσσια. Επικράτησε με 22-17 και κατέλαβε την πρώτη θέση αφήνοντας δεύτερη την ομάδα των Βορείων προαστίων.

Νικητής στους Παίδες ο Διομήδης στο τουρνουά DUKE 2018

Επίσης στους Παμπαίδες Α’, ο Διομήδης Άργους κατέλαβε την τρίτη θέση επικρατώντας του Αερωπού Έδεσσας με 21-20. Την πρώτη θέση σε αυτή την κατηγορία κατέκτησε ο Λεωνίδας που κέρδισε τον Δούκα στον τελικό με 31-23.

Συνολικά πήραν μέρος 37 ομάδες (36 από την Ελλάδα και μία από το εξωτερικό) με 500 και πλέον αθλητές και αθλήτριες στις κατηγορίες Παίδων, Παμπαίδων Α’, Παγκορασίδων Α’, Παμπαίδων Β’.

Οι αγώνες φιλοξενήθηκαν στα αθλητικά κέντρα «Δαΐς», «Σπύρος Λούης» και «ΟΑΚΑ», ενώ οι τελικοί πραγματοποιήθηκαν στο «Δαΐς».