Έχασε τη νίκη μέσα από τα χέρια του το Ναύπλιο 2017 – Άσφαιροι οι «Λύκοι»

Δύο ισοπαλίες και μία ήττα για Παναργειακό, Ναύπλιο 2017 και Ερμιονίδα στην 9η αγωνιστική του 7ου ομίλου της Γ΄Εθνικής.

To Ναύπλιο 2017 ισοφαρίστηκε στις καθυστερήσεις από τον ΑΟ Τσιλιβή σε 2-2, στη Ζάκυνθο. Τα γκολ για την ομάδα του Ναυπλίου πέτυχαν ο Διαμαντής και ο Καζάκος στο 66′ και το 68′, ανατρέποντας το εις βάρος του 1-0. Όμως δεν κατάφεραν να φύγουν τελικά με τους τρεις βαθμούς της νίκης, παραμένοντας πάντως στην κορυφή της βαθμολογίας.

Ο Παναργειακός απέσπασε λευκή ισοπαλία στο ΔΑΚ Άργους με τη Ζάκυνθο και δεν λέει να ξεκολλήσει από τον πάτο της βαθμολογίας.

Η Ένωση Ερμιονίδας προσγειώθηκε ανώμαλα στο Διαβολίτσι μετά από της επιβλητική νίκη της προηγούμενης αγωνιστικής. Έχασε με 1-0 από τη Μεσσηνιακή ομάδα, με γκολ που δέχτηκε στο 2ο λεπτό της αναμέτρησης.

Τα αποτελέσματα της 9ης αγωνιστικής:
Παναργειακός – ΑΠΣ Ζάκυνθος 0-0
ΑΟ Διαβολιτσίου – Ένωση Ερμιονίδας 1-0 (2΄ Γεωργιόπουλος)
ΑΟ Τσιλιβή – Ναύπλιο 2017 2-2 (25′ Γεωργίου, 90+ Μαρούδας / 66′ Διαμαντής Α., 68′ Καζάκος)
ΑΕ Πελλάνας – Πανγυθεατικός 1-1 (13′ Σαμπατάκος / 84′ Μπάλλας)
Θύελλα Πατρών – Πανηλειακός 0-0
ΠΑΟ Βάρδας – Ολυμπιακός Ζαχάρως 2-1 (17′ Βας, 27′ Σαμπανέι / 69′ Ρούμπος)
Αστέρας Βλαχιώτη – Διαγόρας Βραχνέικων 1-1 (52′ Παπούλης / 70′)