Μπλόκο στην Πάτρα για το Ναύπλιο 2017

Μία ισοπαλία και δύο ήττες ήταν ο απολογισμός των Αργολικών ομάδων για την 14η αγωνιστική του 7ου ομίλου της Γ’ Εθνικής.

Το Ναύπλιο 2017 ηττήθηκε στην Πάτρα από την τοπική Θύελλα με 3-1, με τα γκολ που πέτυχαν στο πρώτο ημίχρονο για τους γηπεδούχους οι Ντίνος (20′), Αγγελής (27′) και Σκεπετάρης(45′). Οι Ναυπλιώτες το μόνο που κατάφεραν ήταν να μειώσουν στην αρχή του β’ ημιχρόνου (49′) με τον Τριανταφύλλου.

Η Ένωση Ερμιονίδας έχασε στο Γύθειο από τον Πανγυθεατικό με 1-0, ενώ ο Παναργειακός έχοντας στη σύνθεσή του 11 γηγενείς ποδοσφαιριστές και προπονητή τον Δημήτρη Μπατάκο αντιμετώπισε στο ΔΑΚ Άργους τον ουραγό Ολυμπιακό Ζαχάρως χωρίς να καταφέρει να τον κερδίσει, καθώς το ματς έληξε ισόπαλο 2-2.