Site icon Αρχείο anagnostis.org

Επιστροφή στις νίκες για τον Οίακα – Χωρίς αντίσταση η Καβάλα στο Ναύπλιο (Video)

Οίακας Καβάλα

Εύκολο απόγευμα για τον Οίακα Ναυπλίου σε αγώνα για την 3η αγωνιστική της Α2 Κατηγορίας, με τους Ναυπλιώτες να επικρατούν άνετα της Καβάλας στο Ναύπλιο με 80-64 (ημίχρονο 41-31), πετυχαίνοντας την δεύτερη φετινή νίκη.

Η ομάδα του Χάρη Κουλουριώτη επέστρεψε στις καλές εμφανίσεις μετά την ήττα από τον Ολυμπιακό Β’ στην προηγούμενη αγωνιστική. Στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου, η διαφορά έφτασε στους 23 πόντους (65-42) αλλά οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν στο τέλος να τη μειώσουν κάπως. Κορυφαίοι για τον Οίακα ο Κουμπούρας με 20 πόντους και ο Σιμιτζής με 17.

Οίακας Ναυπλίου – Καβάλα 80-64
Διαιτητές:
 Ζακεστίδης-Γιακείμη-Γεράνιος
Δεκάλεπτα: 19-13, 41-31, 65-45, 80-64

Οίακας Ναυπλίου (Κουλουριώτης): Σιμιτζής 17 (5/16 δίποντα, 2/6 τρίποντα), Χαϊδάς 1, Κουμπούρας 20 (3 τρίποντα, 7 ριμπάουντ, 9 ασίστ), Πελεκάνος 11 (3), Παπαφλωράτος 3 (1), Ευστρατίου, Βύρλας 9, Καλλινικίδης 3, Σκορδάς 14, Χάχαλος 2, Χρονόπουλος, Τουρλής.

Καβάλα (Πενταζίδης): Ζαραϊδώνης, Σαββίδης, Αμπατζάς 7 (1), Βακουφτσής 7, Καρκατσέλης, Πρασίνης, Μάρουσιτς 15 (2), Χείλαρης 17 (1), Πάτρας 6, Καρακεχαγιάς 12 (2), Κασιούμης (8 ριμπάουντ).