Γ Εθνική: Δύο ισοπαλίες και δύο ήττες για τις ομάδες της Αργολίδας

Με δύο ισοπαλίες και δύο ήττες για τις ομάδες από την Αργολίδα, ολοκληρώθηκε η 2η αγωνιστική στον 7ο όμιλο της Γ’ Εθνικής. Πανναυπλιακός και Κορωνίδα Κοιλάδας κατάφεραν να αποσπάσουν από ένα βαθμό. Ένωση Ερμιονίδας και Φοίνικας Επιδαύρου ηττήθηκαν.

Ο Πανναυπλιακός προηγήθηκε στους Μολάους με γκολ του Καλογέρη στο 57′ αλλά τέσσερα λεπτά αργότερα ισοφάριστηκαν σε 1-1 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα.

Η Κορωνίδα Κοιλάδας, στον εντός έδρα αγώνα της με τον Ατρόμητο Χιλιομοδίου, αν και έχανε με γκολ που δέχτηκε από το 11ο λεπτό, κατάφερε τελικά να ισοφαρίσει σε 1-1 με τον Σαμαρά στο 75′.

H Ένωση Ερμιονίδας γνώρισε την ήττα στην Κηφισιά από την τοπική ομάδα με 2-0 χάρη σε δύο γκολ που δέχτηκε από το πρώτο ημίχρονο (13′, 25′).

Τέλος ο Φοίνικας Νέας Επιδαύρου έχασε στην έδρα του από τον Άρη Σκάλας με 0-1. Το μοναδικό γκολ της αναμέτρησης πέτυχε στο 36′ ο Ζορμπάς.