ΑθλητισμόςΑρχείο

Εύκολη επικράτηση του Διομήδη μέσα στο Κιλκίς

Την ανωτερότητα του έδειξε από την πρεμιέρα του πρωταθλήματος κόντρα στον ΓΑΣ Κιλκίς ο Διομήδης, επικρατώντας εύκολα με 31-23. Η ομάδα του Δημήτρη Δημητρούλια είχε πρώτους σκόρερ δύο πίβοτ τους Ανανιάδη και Μεγαλοοικονόμου με 15 τέρματα.

Από το ξεκίνημα του παιχνιδιού οι Λύκοι έδειξαν σοβαρότητα και πειθαρχία, σε μια έδρα που κατά παράδοση θεωρείται από τις πιο δύσκολες. Στο 15ο λεπτό του αγώνα οι Λύκοι ξέφυγαν με 3 γκολ διαφορά, την οποία και επέκτειναν μέχρι το ημίχρονο (10-17). Το δεύτερο μέρος εδραίωσε την κυριαρχία του Διομήδη, ο οποίος έφτασε να προηγείται και με 13 γκολ (55′), κλείνοντας στο τελικό 23-31.

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ- ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ 23-31
Τα πεντάλεπτα: 2-2, 3-4, 5-7, 6-9, 7-12, 10-17 (ημχ.), 12-20, 14-24, 16-27, 17-29, 18-31, 23-31

ΓΑΣ ΚΙΛΚΙΣ (Γιάννης Λαζαρίδης): Κοτανίδης, Τάτσης 1, Δούγιας 6, Χαλκίδης, Γιαβασίδης, Λασκάκης 1, Δεληγιάννης 3, Χοτζούδης, Δημάκης 9, Γουγλίδης, Μαυρόπουλος 1, Παπαδόπουλος, Σισμανίδης 1, Μέγκας 1, Σαλαβασίδης, Κοβλακάς

ΔΙΟΜΗΔΗΣ (Δημήτρης Δημητρούλιας): Κυπραίος, Μεγαλοοικονόμου 7, Καρκαλάτος, Κρεμαστιώτης 2, Πασσιάς, Σιαματάς, Νούνγκοβιτς, Ντάσεβιτς 3, Σαμαράς 1, Σπέντζος 1, Ανανιάδης 8, Χαντέλης, Λοΐζος, Μαστορογιάννης 6, Σιμιτζής 2

Διαιτητές: Κατσίκης – Μιχαηλίδης Δίλεπτα: 3-5 Πέναλτι: 2/2 – 6/6