Πρώτη νίκη για την Ερμιονίδα στην Football League

Την πρώτη της νίκη στην Football League πέτυχε η Ένωση Ερμιονίδας που επικράτησε με σκορ 1-0 στο Κρανίδι επί της Επισκοπής.

Το γκολ της νίκης πέτυχε ο Βλαχόπουλος στις καθυστερήσεις του 1ου ημιχρόνου με δυνατό σου που κόντραρε στον Βουρβαχάκη και κατέληξε στα δίχτυα. Αρκετά ήταν τα σκληρά μαρκαρίσματα, κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, κάτι που ανάγκασε τον διαιτητή να βγάλει από το τσεπάκι του 4 φορές την κίτρινη κάρτα.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ερμιονίδα έλεγξε το ματς και απείλησε για δεύτερο γκολ, χωρίς ωστόσο να καταφέρει να το πετύχει. Στο 90’ οι Λίτσης και Δελήμπασης είχαν μια αψιμαχία, με τον διαιτητή να τους αποβάλει απευθείας, αφήνοντας και τις δύο ομάδες με παίκτη λιγότερο στις καθυστερήσεις.

Το 1-0 τελικά δεν άλλαξε, με την Ερμιονίδα να πανηγυρίζει την πρώτη εντός έδρας νίκη της.

Ερμιονίδα (Ρ. Μπολάνο): Πονηρός, Μουσταφίδης, Κολόκας, Ιασωνίδης, Λίτσης, Σβόγιτς, Όμο, Συμελίδης (72’ Καραδέμητρος), Βλαχόπουλος, Παβίσεβιτς, Τσακόν (53’ Ταπέ)

Επισκοπή (Κ. Ανυφαντάκης): Γουναρίδης, Παπαδήμας (61’Δρακάκης), Δελήμπασης, Δουμάνης, Νικόλτσης, Μποτωνάκης (72’ Βιτώρος), Πυθαρούλης, Βιγιαφάνε (61’ Μανουσάκης), Λάμπρου, Βουρβαχάκης, Ράντοβιτς