ΑθλητισμόςΑρχείο

Δεν έδωσε πέναλτι-μαρς στον Παναργειακό! (Video)

Η χθεσινή ισοπαλία του Παναργειακού με τον Βύζαντα Μεγάρων προκάλεσε κλυδωνισμούς στην ομάδα, με αποτέλεσμα την παραίτηση του προπονητή Τίμου Καβακά, η οποία και έγινε αποδεκτή από την διοίκηση.

Όμως η αλήθεια είναι πως ο Παναργειακός αδικήθηκε κατάφορα, καθώς δεν καταλογίσθηκε πεντακάθαρο πέναλτι από τον διαιτητή Τζουανόπουλο προς το τέλος του αγώνα και πριν το γκολ της ισοφάρισης του Βύζαντα. Ο Τίμος Καβακάς διαμαρτυρήθηκε γι’ αυτή τη φάση και αποβλήθηκε, ενώ λίγα λεπτά αργότερα ήρθε και η ψυχρολουσία με το γκολ της ισοφάρισης.

Πρόκειται για μία απόφαση που διαμορφώνει αποτέλεσμα, αφού αν το σκορ γινόταν 0-2 σε εκείνο το σημείο η σεμνή τελετή θα είχε λάβει τέλος, σημειωτέον ότι σε αυτές τις κατηγορίες οι τίτλοι κρίνονται συνήθως στις λεπτομέρειες…

Δείτε στο παρακάτω βίντεο τις καλύτερες φάσεις του αγώνα καθώς και το πέναλτι – χέρι που δεν καταλογίσθηκε: