Απομακρύνεται από την κορυφή ο Παναργειακός

Με κυάλια κοιτάει πλέον την κορυφή ο Παναργειακός που έμεινε στο x με τον ΠΑΟ Βάρδας, μία ήττα που του ψαλιδίζει σημαντικά τις ελπίδες του για άνοδο.

Οι “Λύκοι” δεν πρόλαβαν να χαρούν το γκολ του Κοιλιάρα στο 32′ γιατί τρία λεπτά αργότερα ισοφαρίστηκαν σε 1-1 με σουτ του Σιδέρη, σκορ που δυστυχώς έμεινε μέχρι το τέλος.

Η πίεση του δευτέρου ημιχρόνου δεν απέφερε καρπούς, την ίδια στιγμή που ο Πανελευσινιακός έριχνε 7αρα στον Αστέρα Μαγούλας.

Στους 7 αγώνες που απομένουν χρειάζονται μόνο νίκες, και προσευχές να χάσει βαθμούς η Ελευσίνα… Την επόμενη αγωνιστική ο Παναργειακός υποδέχεται την Καλαμάτα, ενώ ο Πανελευσινιακός ταξιδεύει στη Μανωλάδα.

Συνθέσεις:

ΠΑΟΒ: Καπετανάκης, Αποστολόπουλος (65’ λτ Π. Πολίτης), Ζέλιος, Σι-δερης, Βραχνής, Φωτόπουλος (70’ Νικολόπουλος), Γ. Πολίτης, Ντόμας, Αγγελόπουλος (85’ Τριγάζης), Κωνσταντινίδης, Γραμματικόπουλος.

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ: Κατσιαούνης, Ρώτα, Μπεχλιβανόπουλος, Πότσι, Μπριλάκης, Λίτσος, Πούτσι (57’ Αγγελόπουλος), Κοιλιάρας, Σίμοσης (68’ Μπεκατώρος), Μπελόν (78’ Μακρίδης), Κατσικοκέρης.