Πλήρωσε τις απουσίες ο Παναργειακός

Στραβοπάτησε ο Παναργειακός με την Δόξα Μανωλάδας στο ΔΑΚ Άργους, μένοντας στο 2-2, αποτέλεσμα που τον φέρνει δύο βαθμούς πίσω από τον πρώτο Πανελευσινιακό. Η ομάδα του Άργους πλήρωσε τις ατυχίες των τελευταίων ημερών, που τον έφεραν να κατεβαίνει στον αγώνα με σημαντικότατες απουσίες βασικών παιχτών και με πολύ περιορισμένες λύσεις για τον προπονητή Σωτήρη Αντωνίου.

Στο πρώτο ημίχρονο οι “Λύκοι” μπήκαν πιο δυνατά με τον Λιόση να χάνει μεγάλη ευκαιρία στο 17’ στέλνοντας τη μπάλα στο δοκάρι. Τέσσερα λεπτά αργότερα ο Σίμωσης δεν αστόχησε για να δώσει το προβάδισμα στον Παναργειακό.

Η Δόξα Μανωλάδας αντέδρασε άμεσα και στο 24’ με κεφαλιά του Μαυρόπουλου διαμόρφωσε το 1-1. Στο 31’ σφυρίχθηκε πέναλτι υπέρ της Μανωλάδας και αποβολή εις βάρος του Πότσι με τον Νικολόπουλο να ευστοχεί και να ανατρέπει το σκηνικό υπέρ της ομάδας του. Πέντε λεπτά αργότερα ο Παναργειακός έφτασε κοντά στην ισοφάριση αλλά ο Μπριλάκης δε κατάφερε να χριστεί σκόρερ από την άσπρη βούλα με τη μπάλα να σταματάει στο δοκάρι του Τσάπαλου.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Παναργειακός ήταν πολύ ανώτερος αλλά ο τερματοφύλακας της Μανωλάδας Τσάπαλος και η κλειστή άμυνα της Μανωλάδας απέφεραν καρπούς μέχρι το 91’ όπου ο Λιόσης έσωσε τη παρτίδα για τους “Λύκους”, χαρίζοντας έναν βαθμό στην ομάδα του.

Παναργειακός: Κατσαούνης, Λιόσης, Καλαγκάνης, Μαυρομάτης(65’Μπεκατώρος), Μπριλάκης, Πότσι, Πούτσης(75’Παπαϊωάννου), Κοιλιάρας, Κατσικοκέρης, Σιμώσης, Ρότα.

Δόξα Ν.Μανωλάδας: Τσάπαλος, Παγουρίδης, Μπίζος, Αναγνωστόπουλος, Νικολόπουλος(78’Κωτσόκολος), Μαυρόπουλος, Παπαδόπουλος, Βατσής(56’Μελετίδης), Γούρμος(88’Πλαστουργός), Αγυρόπουλος, Σωτηρόπουλος.

Από την άλλη ο Ερμής Κιβερίου κατάφερε να ισοφαρήσει στο τέλος τον ΠΑΟ Λουτρακίου (τελικό 2-2), και έτσι πήρε έναν υπερπολίτιμο πόντο που κρατά ζωντανές τις λιγοστές ελπίδες του για παραμονή στην κατηγορία.