Δεν τα κατάφερε ο Παναργειακός στα Μέγαρα

Καλή προσπάθεια για τον Παναργειακό μέσα στα Μέγαρα, που αν και προηγήθηκε στο σκορ νωρίς, δεν κατάφερε να το κρατήσει και ηττήθηκε σε ένα συναρπαστικό σε εξέλιξη παιχνίδι με πολλά γκολ.

Στο πρώτο ημίχρονο στο Στάδιο Μεγάρων, ο Παναργειακός προηγήθηκε μόλις στο 3ο λεπτό με τον Γκίνο, με τον Βύζα να ισοφαρίζει στο 22ο λεπτό σε 1-1 με κεφαλιά του Ζωγράφου μετά από δυνατό σουτ στο δοκάρι του Κλωνάρη. Το 2-1 πέτυχε ο Κλωνάρης μετά από 3 λεπτά, με τον Παναργειακό να ισοφαρίζει σε 2-2 στο 34ο λεπτό με τον Κατιάγκα, ενώ ο ίδιος παίκτης είχε σουτ στο οριζόντιο δοκάρι στο 43ο λεπτό.

Στο δεύτερο ημίχρονο ο Βύζας πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Παιδάκη στο 50ο λεπτό και στο 70ο λεπτό, κόντρα στη ροή του αγώνα, ο ίδιος παίχτης έγραψε το 4-2 μετά από όμορφη ενέργεια του Βλάχου. Στις καθυστερήσεις ο Λύρας μείωσε για το τελικό 4-3 για τον Παναργειακό.

ΒΥΖΑΣ ΜΕΓΑΡΩΝ (Κυριάκος Μίχας): Λαμπρόπουλος, Λιούρας, Δημακάκος, Μπαντούνας, Βαρδακώστας, Αλεβίζος(54’Τσονκόφ), Παιδάκης, Μαζιώτης Ακ(86’Ρόγκας), Ζωγράφος, Κλωνάρης(79’Ντράχο), Βλάχος.

ΠΑΝΑΡΓΕΙΑΚΟΣ (Γιάννης Δουβίκας): Πνευματικός, Ρότα, Φλώρος(53’Πασχαλάκης), Τσώνης, Παπαστεριανός, Γ κατιάγκα, Γκίνο, Νηκλισιώτης,Δρακάκης, Μανουσάκης(53’ Λύρας), Παπαιωάννου(46’Χαρίτος).