Ο Παναργειακός άλωσε το Κρανίδι και πέρασε πρώτος

Ποιός θα το λεγε, μετά από τόσα προβλήματα και με την ομάδα να ξεκινάει τη σεζόν με ρόστερ της τελευταίας στιγμής και με ελλιπή προετοιμασία, ότι μετά από επτά αγωνιστικές θα βρίσκεται στην κορυφή της βαθμολογίας.

Ο Παναργειακός πέτυχε μεγάλη νίκη μέσα στην Ερμιόνη και σε συνδυασμό με το 1-1 του Παναρκαδικού στη Μανωλάδα πέρασε μόνος πρώτος στη βαθμολογία του 3ου Ομίλου της Γ Εθνικής. Οι “Λύκοι” ξεκίνησαν δυναμικά το ματς και μόλις στο 12ο λεπτό ο Νικλητσιώτης άνοιξε το σκορ, ενώ με την συμπλήρωση 10 περίπου λεπτών στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι διπλασίασαν τα τέρματά τους με τον Δρακάκη. Ο ίδιος παίχτης έχασε πέναλτι στο 85′ και την ευκαιρία να τριπλασιάσει τα τέρματα για την ομάδα του. Το μόνο που κατάφερε η Ερμιονίδα ήταν να μειώσει στις καθυστερήσεις.

Το ζητούμενο πλέον για τους “Λύκους” είναι η διάρκεια, ενώ για την Ερμιονίδα που σε 7 αγωνιστικές έχει πετύχει μόλις μία νίκη, είναι επιτακτικά πλέον τα αποτελέσματα.