Πικρή ήττα και παράπονα για τον Ερμή Κιβερίου

Την τέταρτη του εντός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα πέτυχε ο Διαγόρας Αγίας Παρασκευής, αυξάνοντας παράλληλα την διαφορά του από την ζώνη του υποβιβασμού στους έξι βαθμούς.

Ο Ερμής άνοιξε το σκορ στο 25′ με κεφαλιά του Κουτσοδήμου. Η ισοφάριση από πλευράς Διαγόρα ήρθε στο 44΄ με τον Μαλακό να ευστοχεί στο πέναλτι που κέρδισε ο Βασίλης Παρέλλης.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 64΄ ο Ερμής κατάφερε να επανακτήσει το προβάδισμα στο σκορ, χάρη στην εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Βεζιρτζόγλου, το οποίο κέρδισε ο ίδιος από τον Μέρο. Έπειτα από το τέρμα που δέχτηκε το συγκρότημα του Βορείου Αιγαίου πίεσε προκειμένου να φτάσει στην ισοφάριση, κάτι το οποίο κι έγινε στο 85΄ με τον Τσομπανέλλη.

Κι ενώ όλα έδειχναν ότι το ματς θα έληγε με το υπάρχον αποτέλεσμα, ο Τσομπανέλλης ευστόχησε στις καθυστερήσεις σε πέναλτι που υπέπεσε ο Μουσταφάϊ που έκανε χέρι σε κεφαλιά του σκόρερ για να κάνει το τελικό 3-2.

Οι Κιβεριώτες έχουν έντονα παράπονα από τη διαιτησία του Ωραιόπουλου από τα Δωδεκάνησα για αρκετές καθοριστικές φάσεις που έκριναν το αποτέλεσμα.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΑΓ. ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΣ (Στέλιος Μουντανάρης): Μαλλής, Τοπάλι, Κρασουδάκης, Ρέτζος (70′ Κίστα), Μέρο, Αχείμαστος, Λαζαρίδης, Τζόρνταν, Τζέκα, Μαλακός (52′ Τσομπανέλλης), Β. Παρέλλης.

ΕΡΜΗΣ ΚΙΒΕΡΙΟΥ (Γιώργος Διαμαντής): Κοζιώτης, Διαμαντής (28′ Τσελάντζι), Σακουλάς (76′ Μίλης), Χατζόπουλος, Ζίου, Μουσταφάϊ, Αγγελόπουλος (81′ Αντωνόπουλος), Μαρίνης, Βεζιρτζόγλου, Γιάννος, Κουτσοδήμος.