Λίγα γκολ και καλά για τον Διομήδη

Χωρίς να κάνει σπουδαίο ματς από πλευράς παραγωγικότητας ο Διομήδης επικράτησε 16-13 του ΓΑΣ Καματερού και πλέον στρέφει την προσοχή του στον αγώνα κόντρα στον ΠΑΟΚ για το Κύπελλο.

Οι δύο ομάδες χρειάστηκαν τρία λεπτά για να βρουν το δρόμο προς τα δίκτυα, με το ματς να εξακολουθεί και στην συνέχεια να είναι αμφίρροπο (8-5 στο ημίχρονο).

Στο δεύτερο μέρος ο Διομήδης κατάφερε να πάρει στα πρώτα 10 λεπτά μια διαφορά 5 τερμάτων, με το Καματερό να απαντά με τους Μελετάκο και Ακάλεστο. Οι Λύκοι έμειναν συγκεντρωμένοι και έφτασαν στη νίκη.

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ – ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ 16-13

Τα πεντάλεπτα: 1-1, 2-1, 3-1, 5-2, 6-5, 8-5 (ημχ.) 9-5, 11-8, 11-8, 12-10, 15-10, 16-13

ΔΙΟΜΗΔΗΣ ΑΡΓΟΥΣ (Κώστας Δεληγιάννης): Παπαντωνόπουλος, Αϊβαλιώτης 3, Αναγνωστόπουλος, Κρεμαστιώτης 2, Αργυρού 3, Μιχαλόπουλος, Σμυρνιώτης, Χειβιδόπουλος, Ρουσσόπουλος 2, Τσάτσας, Χαντέλης 4, Νικηφόρου 1, Ντούρος, Άρσιτς, Γιόσμου 1, Δάσκαλος.

ΓΑΣ ΚΑΜΑΤΕΡΟΥ (Παναγιώτης Μεσσήνης): Αργυριάδης, Λαδάκης 1, Ταουσάνης, Γκλάβας, Καμπουράκης 2, Μελετάκος 2, Ακάλεστος 5, Πίτερος, Σκορδιανός, Τότο 3, Μιμίκος, Μαγκαφουράκης, Κότσιρας, Κουρέτα, Καραμασιώτης, Βλαχοθανάσης.

Διαιτητές: Φωτακίδης-Κινατζίδης, Δίλεπτα: 3-7, Πέναλτι: 4/9-1/1 Κόκκινη κάρτα: Μιμίκος 54.16 (τρία δίλεπτα).