Πήρε το Αργολικό ντέρμπι το Ναύπλιο 2017 – Ακόμα σκοράρει η Ερμιονίδα

Το Ναύπλιο 2017 αναδείχθηκε ο νικητής στο Αργολικό ντέρμπι με τον Παναργειακό στο ΔΑΚ Ναυπλίου, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του 7ου ομίλου της Γ΄Εθνικής. Οι πρωτοπόροι στη βαθμολογία νίκησαν με 3-1 τους «Λύκους» που ακόμα ψάχνονται μετά από ένα περιπετειώδες καλοκαίρι.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν πολύ νωρίς με τον Μεγαρίτη (2ο λεπτό) με τον Παναργειακό να αντιδρά γρήγορα ισοφαρίζοντας με τον Κωτσοβό. Το Ναύπλιο προηγήθηκε και πάλι στο 17’ με τον Καλλιμάνη και στις καθυστερήσεις του 1ου ημιχρόνου τριπλασίασε τα τέρματά του με αυτογκόλ του Κωτσοβού.

Η Ένωση Ερμιονίδας συνέτριψε στο Κρανίδι τη Θύελλα Πατρών με 7-0, δείχνοντας ότι βρίσκεται σε ανοδική πορεία. (15′-41′-70′ Καρούτης, 17′ Τριμπόνιας, 50′ Ποζατζίδης, 61′ Κωτσιαρίδης, 73′ Γουάτσον).