Ο Διομήδης υπέταξε τον Δούκα στο σπίτι του στην πρεμιέρα της Handball Premier

Με νίκη ξεκίνησε ο Διομήδης Άργους στην πρεμιέρα της Handball Premier με τους «Λύκους» να κερδίζουν τον ΑΣΕ Δούκα με 22-29, μπαίνοντας με το δεξί στις υποχρεώσεις τους για το πρωτάθλημα.

Μέχρι και τα πρώτα λεπτά του 2ου ημιχρόνου το παιχνίδι ήταν αμφίρροπο ανάμεσα στις δύο ομάδες, όμως στη συνέχεια η ομάδα του Άργους πάτησε γκάζι και πήρε μία διαφορά ασφαλείας στο σκορ.

Κορυφαίος του αγώνα ήταν ο Μαλίκ Χόγκας που στο ντεμπούτο του με τους «Λύκους» πέτυχε 10 γκολ.

Τα πεντάλεπτα: 2-4. 3-6, 6-8, 7-12, 10-13, 12-14 (ημίχρονο), 15-15, 15-18, 17-22, 19-24, 21-26, 22-29.

ΑΣΕ Δούκα (Μπούνας): Παπαδάκης, Αναστασίου 2, Κουτσόπουλος, Αποστολίδης 2, Γερουλάνος 3, Ασλής, Πάνου 1, Καρακεχαγιάς 6, Ντούνης 1, Κωνσταντόπουλος, Ζαρίκος, Τζανιδάκης, Κουρουτζίδης, Κολλύρης, Μπαλάσκας 2, Στεφανίτσης 5.

Διομήδης (Γιώργος Χαλκίδης): Τζίμπουλας, Μαρκατάτος 1, Κρεμαστιώτης, Τσιγαρίδας 4, Στανοϊλοβιτς, Κραβτσένκο 2, Παπαντωνόπουλος, Στάνκοβιτς 4, Χόγκας 10, Μπόσκος 4, Χαντέλης, Ξαγοράρης, Μάνθος 1, Ρούμπος- Λίνος, Αναγνωστόπουλος 1, Μούγιτς 2.

Στο άλλο παιχνίδι της ημέρας ο ΠΑΟΚ κέρδισε με 27-23 στη Θεσσαλονίκη τον Αερωπό Έδεσσας.