Ο Οίακας εξαφάνισε την Ολυμπιάδα!

Με το εντυπωσιακό 36-96 συνέτριψε ο Οίακας την ουραγό Ολυμπιάδα Άσσου-Λεχαίου, με τους γηπεδούχους να μην μπορούν σε κανένα σημείο του αγώνα να ακολουθήσουν τον ρυθμό που είχαν οι Ναυπλιώτες.

Οι παίχτες του Παύλου Νωντά καθάρισαν το παιχνίδι από το ημίχρονο όπου και ήταν μπροστά στο σκορ με 24-44. Στην τρίτη περίοδο το σκορ έφθασε στο 26-77, σφραγίζοντας μία εύκολη νίκη που πήρε τελικά διαστάσεις θριάμβου.

Ολυμπιάδα Άσσου Λεχαίου - Οίακας Ναυπλίου 36-96

Με τέτοιες εμφανίσεις, έστω και αν ο αντίπαλος ήταν αδύναμος, ο Οίακας μοιάζει ικανός για την άνοδο.

Στον σημαντικότερο αγώνα της 8ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Γ’ Εθνικής Νότου, η Ένωση Ιλίου νίκησε εύκολα τον Γλαύκο με 78-58, βάζοντας τέλος στο αήττητο του αντιπάλου της και ευνοώντας έτσι τον Οίακα που πλησιάζει ακόμα περισσότερο προς την κορυφή.