3 στις 3 ήττες για Παναργειακό, Ναύπλιο 2017 και Ερμιονίδα

Αποσπάστηκε με 4 βαθμούς διαφορά ο Αστέρας Βλαχιώτη από το δεύτερο Ναύπλιο 2017 μετά την ήττα των Ναυπλιωτών στη Βάρδα με 4-1 και την αντίστοιχη νίκη του Αστέρα Βλαχιώτη επί της Σπάρτης.

Η ομάδα της Βάρδας προηγήθηκε στο 17’ με τον Βας και δύο λεπτά αργότερα οι Ναυπλιώτες ισοφάρισαν με τον Ζαχαράκη. Ένα λεπτό πριν από τη λήξη του ημιχρόνου οι γηπεδούχοι ανέκτησαν το προβάδισμα με τον Μακρή. Το τρίτο γκολ των γηπεδούχων σημείωσε ο Βας στο 65’ και το τελικό 4-1 πραγματοποιήθηκε από την άσπρη βούλα στις καθυστερήσεις με τον Σαμπανέι.

Στην τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα με 10 βαθμούς είναι ο Παναργειακός που ηττήθηκε στο ΔΑΚ Άργους του από τον Πανηλειακό με 0-1.

Η Ένωση Ερμιονίδας αν και προηγήθηκε στον εκτός έδρας αγώνα της με τον ΑΟ Τσιλιβή, τελικά ηττήθηκε με 2-1 και παρέμεινε στους 24 βαθμούς.

Στην βαθμολογία ο Aστέρας Βλαχιώτη οδηγεί την κούρσα με 35 βαθμούς, το Ναύπλιο 2017 ακολουθεί με 31 και η Σπάρτη ΠΣ είναι τρίτη με 29.